Lõikedesserdid – Olga Kaju 15.01.2023

Lõikedesserdid 15.01.2023 Meisterpagari koolitusklassis kell 09:00, Linnavere tee 3, Soinaste, Tartumaa

Juba mitu aastat on kondiitrimaailma vallutamas populaarsed lõikedesserdid. Nad pakuvad võimalust verieerida mitmeid erinevaid kihte ja luua seeläbi imeilusate läbilõigetega põnevaid minidesserte. Samas ei ole lõikedesserdid niivõrd töömahukad kui minidesserdid – kõik kihid tehakse ühte vormi ja seejärel jääb üle vaid lõikamine ja dekoreerimine. Seega on see suurepärane võimalus säästa aega ja seeläbi hoida omahind madalamana, järele andmata maitseelamuses. Just seetõttu eelistavad paljud kohvikupidajad ja ka koduperenaised justnimelt lõikedesserte.

Koolitus on mõeldud kõigile, kes soovivad valmistavad põnevaid desserte. Eelnevat kogemust ei ole nõutud – retsepte leidub nii algajatele kui ka edasijõudnutele.
Õppetöö lõpus toimub valminud dessertide esitlus, mille käigus analüüsitakse tehtud töid ning arutletakse veel kord läbi olulisemad teoreetilised aspektid.

Hind: 139.00€

Koolituse hind sisaldab: õppematerjalid, tooraine, kohv-tee, lõuna, pakend toodete koju viimiseks.
Koolitus kestab 8-9 tundi.

Koolitusel käsitletavad teemad:

  • lõikedessertide valmistamine ja säilitamine;
  • õigete töövahendite ja -võtete kasutamine;
  • peamised vead ja nende vältimine;
  • dekoratsioonid.

Koolitusel valmistame:

  • Mustasõstra juustukook
  • Šokolaadi-vaarika dessert
  • Pistaatsia ja maasika lõikekook
  • Karamelli ja pekaanipähkli meekook
  • Eszterhazy
  • Sidruni ja piparmündi dessert
Koolitaja: Olga Kaju

Kuigi Olga küpsetamishuvi tärkas juba maast madalast, leidis see suurema väljundi blogi Kaju Köök näol aastal 2012. Blogi peamiseks suunitluseks said peagi desserdid ja mõni aasta hiljem hakkas Olga täiendama end kondiitrialaselt lisaks iseõppimisele ka suurmeistrite käe all, nagu Hans Ovando, Alexander Kislitsyn, Sergey Kulkin, Anton Negin. Esimese koolituse tegi ise aastal 2015 ning mõni aasta hiljem oli tegemist juba Olga põhitööga ja koolitusi on ta läbi viinud lisaks Eestile ka Soomes. Olgal on täiskasvanute koolitaja kutse, tase 5. Aastal 2021 andis Olga välja raamatu „Kondiitrikunst sinu köögis“, milles õpetab valmistama maitsvaid ja põnevaid kondiitritooteid.

Lõikedesserdid Olga Kaju
Lõikedesserdid Olga Kaju
Lõikedesserdid Olga Kaju
Lõikedesserdid Olga Kaju

Kuidas meie juurde saab?

Kõige lihtsam viis on tulla auto või taksoga. Kasutades telefonis äppi Waze või Google maps navigeerimiseks võib vajutada eelnevaid linke või otsida äppides “Meisterpagari koolitusklass”. Sama otsingut võib kasutada mugavalt Bolt äpis, aadress ei pea peas olema 🙂
Rehe Hotelli juurde saab veel ka bussiga. Bussipeatust saab vaadata ning reisi planeerida siin: Peatus.ee

Kui jõuate kohale, siis auto palume parkida maja ees asuvasse parklasse. Koolitusklass asub maja parempoolses otsas, teisel korrusel. Sinna pääseb õues asuva trepi abil. Loomulikult saab helistada kui ei leia 😉